Pages Menu
Categories Menu

jakie herbatki dla rocznego dziecka

jakie herbatki dla rocznego dziecka

5. Park Narodowy Great Smoky Mountains

The Great Smoky Mountains National Park, przyjmując pewne dziesięć milionów odwiedzających rocznie, jest najpopularniejszym parkiem w Ameryce.

Great Smoky Mountains, uformowane same prawie miliard lat temu, zostały stworzone przy starożytnych morze było zalane, co jest obecnie wschodnie Stany Zjednoczone, zanurzając gór. Sea-osadzane warstwy, wywierając coraz większy ciężar na siebie, ostatecznie skompresowany materiał do skał metamorficznych, natomiast wtórna warstwa wapienia, sam składa skamieniałych zwierząt morskich i muszli, pod górną obejmujące około 300 milionów lat temu .

Pięćdziesiąt milionów lat później, kolizja między kontynentach Ameryki Północnej i Afryki spowodowało przesunięcie płyty tektonicznej i starsi, skał metamorficznych odchylony do góry, przesuwając nad wapienia i tworzenie Appalachów.

Ogromne głazy, wynikiem cyklach zamrażania i rozmrażania ice age, stopniowo pojawiły się, gdy siły rzeźbiarskie erozyjne, woda w kształcie góra na zaokrąglone szczyty w ciągu tysiącleci.

Obszar ten po raz pierwszy został zaludniony, gdy myśliwi i zbieracze paleolitu przeszli mrożone Bering Strait, a następnie przeniesione na dół i całej Ameryce Północnej. Odrębne oddział Indian Irokezów, później wyznaczony Cherokee, przybył tu z Nowej Anglii 11.000 lat temu, w 1540 roku, hiszpański odkrywca Hernando de Soto, odważył się w góry, odkrywając wyrafinowaną kulturę i religię Cherokee. Ulster-Scots, uciekając represji w Belfaście, w Irlandii, miał również osiedlili się tu ze względu na podobieństwo The North Carolina Mountains „dla Highlands.

życia na wsi może być zbierana w Oconaluftee Visitor Center, wejście do Great Smoky Mountains National Park w Cherokee i sąsiadującego z nim Mountain Farm Museum, który został utworzony w celu zachowania dziedzictwa kulturowego Great Smoky Mountains na przełomie 20 wieku ,

Artykuł dzięki: